Повірка теплового лічильника: навіщо потрібна?

0
229

Те, що ми називаємо лічильником, насправді є особистим апаратом обліку. Такий механізм дає можливість точно підрахувати об’єм, який використовує окремий споживач. Як і будь-які інші прилади, його час від часу потрібно перевіряти та налаштовувати (у разі недостовірних показників). Саме через цю причину прилад регулярно має  обстежуватись на точність фіксацій показників. Таке обстеження і має назву «повірка».

Під час повірки досвідчені спеціалісти не тільки звертають увагу на коректність відрахувань, але й проводять чистку апарата. Обов’язково потрібно перевірити на герметизацію (під високою напругою). В інакшому випадку можна затопити сусідів поверхом нижче. Проводячи своєчасну перевірку лічильників — мешканці будинку, перш за все, гарантують собі безпеку.

Як часто виконується повірка теплового лічильника?

Періодичність між кожною повіркою встановлюється Кабінетом Міністрів на законодавчому рівні — це 4 роки. Також з рекомендованим інтервалом можна ознайомитися в спеціальному документі — паспорті лічильника. Дата виробництва приладу вказується як день його найпершої повірки.

Після того, як апарат вперше пройшов цю процедуру, йому виписується Свідоцтво, куди зазначається дата та рекомендовані терміни для проведення наступної повірки.

В деяких випадках процедура здійснюється досвідченими спеціалістами вдома у клієнта, але в більшості випадків — робота виконується в спеціальній лабораторії. Якщо апарат будуть забирати до лабораторіях, то споживачу мають встановити тимчасовий прилад, з якого потім також знімуть показники.

Від повірки теплового лічильника ні в якому разі не можна відмовлятися. В першу чергу, це має бути в інтересах споживача, якщо лічильник несправний, він може давати неточні показники, і клієнту потрібно сплачувати більше коштів. Тому до повірки лічильників треба ставитися дуже відповідально та серйозно.

Повірка лічильників на тепло має проводитися спеціальною компанією, яка має офіційний дозвіл для такої роботи. Кваліфіковані та досвідчені професіонали мають знати всі тонкощі процедури та надавати споживачеві спеціальні документи. Перед повіркою потрібно проінформувати клієнта.

Компанія https://poverka.org.ua/povirka-lichylnykiv-tepla/ завжди відповідально ставиться до кожного свого клієнта та безпечно виконує процедуру повірки теплових лічильників!